Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak urządzić zakład fryzjerski? 2018

Ciekawe aranżacje salonu fryzjerskiego

urządzanie salonu fryzjerskiegoW ostatnim czasie można zauważyć, że powstaje wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich, które są zaprojektowane i urządzane przez dekoratorów wnętrz. Trzeba powiedzieć o tym, iż tego rodzaju pomieszczenia muszą spełniać wymogi unijne, w związku z czym powinny się w nich mieścić tylko funkcjonalne sprzęty, wykorzystywane do tworzenia fantastycznych fryzur.

Oczywiście, wystrój salonu fryzjerskiego nie należy do najłatwiejszych zadań, ale z pomocą programów do aranżacji pomieszczeń jest to jak najbardziej możliwe. Przede wszystkim, tego typu oprogramowania są najczęściej darmowe, co jest ich największą zaletą, gdyż dzięki nim nie musimy sporo płacić za usługi dekoratorskie.

W pierwszej kolejności musimy zastanowić nad tym, w jakiej kolorystyce ma być utrzymany salon fryzjerski. Trzeba zaznaczyć to, że raczej stawiamy na ciepłe barwy, ale musimy pamiętać o tym, że łączenie ze sobą wielu odcieni nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim , mile widziane są tu wnętrza dwukolorowe, zwłaszcza stanowiące połączenie bieli z różem, żółcią, fioletem i czerwienią. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się również na zestawienie pomarańczy z żółcią, żółci z brązem czy zieleni z fioletem, co daje ciekawy efekt kolorystyczny. Warto zwrócić uwagę na to, że ściany w salonie fryzjerskim warto jest pomalować na przemiennie, dzięki czemu wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Oprócz tego, nie należy obawiać się wzorów, gdyż bardzo efektownie prezentują się na ścianach czy meblach kwiaty, koła czy inne figury geometryczne.

Z pewnością, ważną rolę w salonie fryzjerskim odgrywa oświetlenie, dlatego wskazane są duże okna oraz liczne lampki i kinkiety rozjaśniające pomieszczenie. Kolejnym krokiem w aranżacji salonu fryzjerskiego jest wybór mebli, które powinny być ograniczone do minimum, by niepotrzebnie nie zagracać wnętrza. Otóż, na pewno muszą się w nim znaleźć półki na farby oraz kosmetyki do układania włosów. Nie może zabraknąć w nim szafek, w których będzie można przechowywać, np. nożyczki, suszarki i maszynki do strzyżenia włosów oraz ręczniki. Nie zapominamy także o wygodnych fotelach dla klientów oraz o lustrach, które stanowią podstawę wystroju salonu fryzjerskiego. Ponadto wskazane są fotele lub krzesła, na których mogą usiąść osoby oczekujące w kolejce na strzyżenie czy koloryzację włosów.

Oprócz tego, niezbędne są też konsole fryzjerskie, myjnie, suszarki hełmowe czy choćby nawilżacze włosów. Na koniec warto zaznaczyć to, że salon fryzjerski może być zaaranżowany na wiele sposobów, ale ostatnio w modzie są inspiracje modernistyczne. Nie mniej ładne są wnętrza w stylu indyjskim czy etnicznym, bowiem cechują się niesamowitym wyglądem, który przyciąga klientów. Natomiast osoby, które są zwolennikami sprawdzonych rozwiązań, zawsze mogą postawić na salon fryzjerski w stylu klasycznym, w którym panuje harmonia, ład i przyjazna atmosfera.

Musimy pamiętać także o dodatkach; obrazach do salonu, plakatach lub tapetach ściennych.

Udostępnij na: