Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ile kosztuje założenie i prowadzenie firmy w raju podatkowym? 2018

Raje podatkowe – optymalizacja podatków czy oszustwo fiskalne?

spółki offshoreRaje podatkowe to lista blisko 50 lokalizacji, które są bardzo przyjazne dla prowadzenia biznesu. Wiele z nich to bardzo bogate kraje, które mają stabilną politykę oraz system gospodarczo finansowy dzięki czemu mogą to także zapewnić przedsiębiorcy.

Oprócz wysokich kosztów prowadzenia działalności w tym stawek podatków, niestabilne przepisy dotyczące działalności przedsiębiorcy wymieniają jako przyczynę chęci przeniesienia firmy do raju podatkowego. Raje podatkowe to zwykle kraje, które nie mają wystarczającej ilości złóż czy surowców naturalnych, które mogłyby eksportować i w ten sposób zarabiać, wiele z nich żyje także z turystyki. Jednak największy procent ich dochodów przynoszą firmy ulokowane na ich terytorium.

 

CZY ZAKŁADANIE FIRMY ZA GRANICĄ JEST BEZPIECZNE?

Generalnie tak. Dla raju podatkowego dobra opinia stabilnego kraju, w którym dobrze prowadzi się biznes jest jak być albo nie być na światowym rynku rajów podatkowych. Poszczególne kraje konkurują ze sobą, by jak najwięcej firmy ulokowało u nich swoje siedziby. Stosują kolejne ułatwienia i obniżają podatki.
Mało tego, kraje z listy oaz podatkowych stanowią duży procent najbardziej stabilnych gospodarczo i prawnie krajów na świecie, co gwarantuje, że przedsiębiorcy mogą czuć się bezpiecznie.

Pomimo tego, że niektóre kraje walcząc z rajami podatkowymi wprowadziły je na czarną listę krajów, w których obywatele danego kraju nie mogą zakładać działalności gospodarczej to przepisy te są sprawnie obchodzone dzięki czemu raje podatkowe kwitną i mają się świetnie.


KOSZTY URZYMANIA FIRMY ZA GRANICĄ

Korzyści z ulokowania firmy w rajach podatkowych są oczywiste – prosta procedura, stosunkowo niewielkie koszty dla dużych firm, ułatwienia podatkowe – zerowy lub bardzo niski podatek dochodowy, łatwy dostęp do obcych rynków kapitałowych.

Koszty założenia firmy w raju podatkowym są średnio wysokie. Na początek w zależności od wybranego kraju musimy liczyć się z kosztem od ok. 500 dolarów amerykańskich do 4300 dolarów, jest to opłata jednorazowa. Potem płaci się opłatę roczną od 130 dolarów (Wielka Brytania) do 4400 dolarów w najdroższym raju jakim jest Cypr.

Udostępnij na: