Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wynajem automatów sprzedających napoje i przekąski 2018

Ile można zarobić na vendingu?

wynajem automatów sprzedającychVending – pod tym pojęciem kryje się sprzedaż towarów i usług, ale nie w tradycyjnym znaczeniu. Chodzi o maszyny samosprzedające napoje, automaty do robienia zdjęć czy też dystrybutory z kawą; tak zwane kawomaty. Wykorzystanie automatów do sprzedaży to pomysł pozwalający minimalizować koszty związane z utworzeniem stanowiska pracy, wynajęcia powierzchni, nawet na niewielki punkt handlowy, a przede wszystkim maszyna właściwie sama zarabia a jej właściciel czy dzierżawca może docierać do coraz szerszego grona klientów.

BIZNES NA AUTOMATACH Z ARTYKUŁAMI SPOŻYWCZYMI

Maszyny vendingowe towarzyszą nam od lat. Początkowo było ich niewiele i głównie były to automaty z przekąskami oraz kawą. Dzisiaj mamy ich coraz więcej a na uwagę zasługują szczególnie maszyny sprzedające zdrową żywność dla szkół i firm. Wielu zastanawia się, czy działalność vendingowa jest opłacalna. Wszystko wydaje się łatwe i na dodatek zyski czerpie się bez konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Automaty obsługują firmy wynajmujące je. To jest uzupełniają, serwisują, naprawiają a w razie potrzeby automat może zostać wymieniony na nowy, bez ponoszenie przez dzierżawcę dodatkowych kosztów.

DOBRA LOKALIZACJA I ZAUFANIE KLIENTA

Jednak by móc zarabiać na tych maszynach, należy przede wszystkim znaleźć dogodne lokalizacje dla swoich automatów. Specjaliści w tej dziedzinie uważają, że najważniejsze jest miejsce, w którym stanie maszyna z kawą czy automat z kanapkami. Jednak poza tym istotne jest zdobycie zaufania klienta. To jest oferowane produkty powinny być najwyższej jakości, a sam automat musi spełniać się w swej roli. Wiele osób skarży się, że automaty nie wydają reszty, kawa jest zimna lub za słaba a o jej jakości można powiedzieć wszystko ale nie to, że jest smacznym i krzepiącym napojem. W takich wypadkach bardzo szybko można stracić klienta, a o zyskach nie będzie mowy w ogóle.

KOSZTY W DZIAŁALNOŚCI VENDINGOWEJ

Przyzwyczajamy się do wszechobecności maszyn sprzedających w sektorach gastronomicznych i hotelowych. Jest to spora wygoda, zwłaszcza dla zabieganych, chcących szybko coś przekąsić. Jednak jak sprawa wygląda od strony inwestora? Poza sprzyjającą sprzedaży vendingowej lokalizacją, trzeba brać pod uwagę koszty wynajmu. Cenne miejsca są zwykle droższe pod względem opłat. Niezwykle rzadko mamy od czynienia z sytuacją, kiedy właściciel lokalu udostępnia swą przestrzeń za darmo. Jeśli uda się już wyszukać fajne, niezajęte miejsce to trzeba się liczyć z tym, że koszt jego wynajmu nie będzie mały. Zarabiać na vendingu można rozmaicie. Rozwijającą się formą jest franchising. Dzięki takiej współpracy można liczyć na nowoczesne automaty, a także szkolenia w kwestii jak sprzedawać i działać w vendingowym biznesie.

Udostępnij na: