Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Innowacyjna firma - czyli jaka? 2018

Jak powinno wyglądać zarządzanie innowacyjną firmą?

innowacyjna firmaProces zarządzania nie jest rzeczą łatwą ani małą. Kierowanie firmą należy do jednych z najtrudniejszych zadań zawodowych. Wymaga wielostronnych umiejętności psychospołecznych i wiedzy dotyczącej głównego kierunku działań w przedsiębiorstwie. Przy wdrażaniu innowacji szczególnie takiej, na które pieniądze pozyskaliśmy z kredytu technologicznego obowiązki wydają się być jeszcze bardziej skomplikowane. Ale spokojnie nie ma rzeczy niemożliwych.
Dzięki wdrożeniu nowych technologii w firmie twoja firma będzie mogła się rozwijać i świadczyć konkurencyjne usługi na rynku krajowym oraz zagranicznym.

Niezbędna w bezproblemowym przebiegu procesu jest wiedza, doświadczenie oraz współpraca ludzi, którym zależy na odniesieniu sukcesu. Jak to zrobić krok po kroku?

SKĄD PIENIĄDZE NA INWESTYCJE W FIRMIE?

Wprowadzenie nowej technologii można porównać do realizacji projektu. Dobry plan działania ułatwia odniesienie sukcesu. Dlatego poświęć temu czas już przy okazji wypełniania wniosku o pozyskanie funduszy inwestycyjnych z różnych źródeł.

 

KROK 1 – IDENTYFIKACJA POTRZEB FIRMY

Zarządzanie innowacyjną firmą powinno składać się z następujących po sobie kolejno etapów. Na etapie identyfikacji przedsiębiorstwo powinno wyznaczyć właściwego kierownika projektu. To on będzie odpowiedzialny za prowadzenie niezbędnej dokumentacji, dzięki której zostanie zakupiona/opatentowana innowacyjna technologia.

 

KROK 2 – WŁAŚCIWY PERSONEL DO REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘCIA

W ramach drugiego etapu należy zaplanować wdrożenie technologii. Ułatwia to zadanie skompletowanie dobrze współpracującego ze sobą zespołu. Wskazane jest, aby składał się z doświadczonego personelu oraz co najmniej jednego doradcy z zewnątrz, który dostarczy świeżego spojrzenia na niektóre problemy. Należy zaplanować cel, zakres, czas, niezbędne zasoby i koszty oraz drogi komunikacji w związku z pozyskaną innowacyjną technologią.

 

KROK 3 – WDROŻENIE, MONITORINGI I ROZLICZENIE

Trzeci etap obejmuje realizację czyli wdrożenie pozyskanej/opracowanej technologii jak również bieżący monitoring jej przebiegu. Ostatnią częścią jest zakończenie.

Jego zwieńczeniem jest rozpoczęcie procesu produkcji, oferowanych usług z wykorzystaniem innowacyjnego pomysłu.
Pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko się uda jeżeli tylko bardzo się postarasz.

Udostępnij na:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *