Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Na co zwrócić uwagę wybierając firmę SEO, aby nie dać się oszukać? 2018

Pozycjonowanie – kto może polecić dobrą i sprawdzoną firmę pozycjonerską?

najlepsza i najtańsza firma pozycjonującaPozycjonowanie stron, czyli Search Engine Optimization (SEO) to szereg działań, których celem jest poprawa pozycji witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. Po wpisaniu słowa „klucza” w wyszukiwarce otrzymujemy kilka do kilkuset tysięcy wyników. Jednakże większość internautów nie przegląda więcej niż 5-10 z wyszukanych wyników.

Zatem jeśli dana witryna nie znajdzie się w tej grupie, ma raczej małe szanse na pozyskanie odwiedzających nawet jeśli strona jest wykonana bardzo profesjonalnie. Nie musimy zlecać usługi pozycjonowania wyspecjalizowanym firmom, w przypadku gdy nasza strona jest niewielka i dysponujemy niewielkimi środkami, lecz trzeba podkreślić, że efektywność takich firm jest duża, choć też nie tania.

SPRAWDŹ DOŚWIADCZENIE POZYCJONERA

Bez wątpienia jedną z najistotniejszych kwestii, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy pozycjonującej jest doświadczenie pracowników firmy oraz ile lat firma funkcjonuje na rynku. Nie ulega wątpliwości, iż im dłuższy staż, tym lepszych efektów możemy się spodziewać, jednak i tu zdarzają się oczywiście wyjątki. Firmy zaś sugerują się bardzo często doświadczeniem klienta, ponieważ niektóre branże wymagają szczególnego potraktowania. Ponadto musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to czy firma oferuje wspieranie skuteczności pozycjonowania. Wysoka pozycja w Google nie zawsze gwarantuje dużą liczbę odwiedzin (tzw. wskaźnik CTR), a co za tym idzie sprzedaży.

PRZYJRZYSTA FORMA ROZLICZEŃ DZIAŁAŃ POZYCJONERSKICH

Warto również zwrócić uwagę na formę rozliczeń jaką oferuje firma, np. za wejścia na stronę z wyszukiwarek lub tylko za dni, kiedy adres strony zajmował pożądane pozycje. Niektóre z firm oczekują ryczałtu, opłat aktywacyjnych czy też wynagrodzeń za optymalizację. Powinniśmy mieć gwarancję efektów z tego tytułu, jednak na wszelki wypadek warto zapoznać się z warunkami składania reklamacji. Najlepsze z firm SEO zazwyczaj nie oczekują żadnych opłat aktywacyjnych.

DOTRZYMYWANIE ZAPISÓW UMÓWY

Bardzo ważna jest także terminowość – już w momencie składania zamówienia powinniśmy uzyskać informację na temat realnego terminu oraz osiągnięcia celu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na metody pozycjonowania stron, stosowane przez wybraną firmę oraz czy optymalizacja będzie zgodna z wytycznymi dla webmasterów, jak również czy pozycjonowanie będzie zgodne z polityką danej wyszukiwarki. Jeśli zapoznamy się już z warunkami i metodami stosowanymi przez firmę pozycjonującą, dopilnujmy, aby były one zawarte w umowie.

Udostępnij na: