Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakie są zasady sprzedaży leków na receptę przez internet? 2018

Czy na otworzenie apteki internetowej potrzebne jest zezwolenie?

sprzedaż leków onlineCoraz większa liczba osób decyduje się na zakładanie swoich własnych firm w sieci. Internet daje nam dzisiaj rzeczywiście bardzo dużo rozmaitych możliwości. Ciekawym pomysłem na własną firmę może być prowadzenie internetowej apteki, aczkolwiek zanim ją założymy warto zapoznać się z kwestiami prawnymi dotyczącymi zakładania aptek.

Prawo farmaceutyczne daje możliwość prowadzenia aptek internetowych zarówno osobom posiadającym wykształcenie farmaceutyczne, jak i nie. Bez względu więc na to, czy skończyłeś studia dzienne na kierunku farmacja czy kształciłeś się w innym zawodzie, możesz stać się posiadaczem własnej apteki internetowej. Właścicielem takiej apteki może zostać właściwie każda pełnoletnia osoba. W tym celu konieczne jest oczywiście założenie własnej działalności gospodarczej oraz wypełnienie kilku formalności. Aby prowadzić e-aptekę trzeba najpierw założyć aptekę tradycyjną i jest to związane z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Żadna osoba nie może prowadzić apteki internetowej bez posiadania apteki tradycyjnej.

KTO MOŻE ZAŁOŻYĆ APTEKĘ INTERNETOWĄ?

Załatwienie wszystkich formalności zazwyczaj trwa przez około osiem – dziesięć tygodni. W tym czasie należy między innymi uzyskać pozwolenie do prowadzenia apteki, które wydawane jest przez wojewódzki inspektorat farmaceutyczny. Musimy także wiedzieć, że apteka internetowa powinna współpracować z apteką tradycyjną. Dodatkowo to na nas będzie spoczywał obowiązek zapewnienia klientom infolinii informacyjnej w związku z działalnością naszej apteki oraz zgromadzenie asortymentu.

 

Z FARMACEUTĄ CZY BEZ?

To od nas zależy, czy te wszystkie obowiązki będą znajdować się na naszej głowie czy też może zatrudnimy specjalistę. Oczywiście takiej osobie będziemy musieli zaoferować odpowiednie warunki zatrudnienia, warto więc znać zarobki aptekarza w naszym kraju.

 

SPRZEDAŻ LEKÓW PRZEZ INTERNET I TRADYCYJNIE

Jeśli nie będziemy właścicielem apteki tradycyjnej, wówczas prowadzenie apteki internetowej może wydać się praktycznie niemożliwe. Zanim jednak zaczniemy załatwiać wszelkie formalności z założeniem tego rodzaju działalności, warto odwiedzić wojewódzki inspektorat farmaceutyczny i tam poszukać odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas kwestie dotyczące prowadzenia apteki lub punktu aptecznego.

Udostępnij na: