Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Mała firma usługi krawieckie 2018

Jak założyć pogotowie krawieckie?

mały zakład krawieckiOsoby, które ukończyły studia na kierunku projektowanie ubioru czy naukę w liceum ogólnokształcącym o profilu odzieżowym, mogą zdecydować się na poszukiwanie pracy bądź na założenie własnej pracowni krawieckiej. Chociaż krawcy, styliści ubioru oraz projektanci odzieży są dzisiaj zatrudniani przez wiele rozmaitych firm, to jednak ciekawą alternatywą rozwoju może być właśnie posiadanie własnej firmy krawieckiej.

Samo jej założenie nie jest trudne, a dzięki temu możemy świadczyć różnego rodzaju usługi krawieckie, które będą polegać nie tylko na szyciu ubrań, ale również na ich przerabianiu.

Zanim zdecydujemy się założyć własną firmę krawiecką, warto dokładnie się zastanowić nad posiadanymi przez nas kwalifikacjami i umiejętnościami. Być może warto zapisać się na jakiś dodatkowy kurs, który pomoże nam podszkolić się w wykonywaniu krawieckich czynności. Możemy wybrać się chociażby na kurs krawiectwa ręcznego, zwłaszcza, że obecnie tego rodzaju szkolenia i warsztaty są organizowane przez wiele szkół. Jeśli uznamy, że jesteśmy gotowi do założenia własnej krawieckiej pracowni, wówczas możemy przystąpić do załatwiania formalności związanych z zakładaniem własnej działalności gospodarczej. Na początku warto znaleźć odpowiednie miejsce na pracownię krawiecką.

Może to być wynajęty lokal, ale oczywiście możemy też pracować we własnym mieszkaniu. Na pewno bardzo istotne jest wyposażenie pracowni w potrzebne narzędzia pracy. Konieczne będzie kupno maszyny do szycia oraz podstawowych akcesoriów do szycia: szpilek, nici, miarki krawieckiej, ostrych nożyczek, igieł oraz nożyczek do prucia. Gdy wszystkiego tego rodzaju narzędzia będziemy już posiadać, wówczas możemy udać się do Urzędu Miasta w celu zarejestrowania naszej firmy (oczywiście wcześniej warto poszukać dla niej ciekawej, oryginalnej nazwy). W urzędzie zostaniemy poproszeni o wypełnienie odpowiedniego wniosku, po czym będziemy mogli udać się do urzędu skarbowego (by wybrać wybór formy opodatkowania) oraz do zakładu ubezpieczeń społecznych (aby zgłosić się jako płatnik składek). Zakładając własną pracownię krawiecką, nie możemy też zapomnieć o obowiązku posiadania firmowego rachunku bankowego oraz o wyrobieniu firmowej pieczątki.

Posiadanie własnej firmy krawieckiej ma z całą pewnością wiele zalet. Taka forma pracy staje się coraz bardziej popularna wśród osób, które ukończyły naukę w zasadniczej szkole zawodowej w klasie krawieckiej oraz odbyły studia związane z branżą mody na jednej z wyższych uczelni.

Udostępnij na: