Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Opłacalność hodowli koni 2018

Jak założyć stadninę koni?

własna stadnina koniJeżeli jesteś wielbicielem koni, masz sporo oszczędności i chcesz otworzyć własną działalność, to może powinieneś pomyśleć o stadninie. Przede wszystkim, jest to bardzo poważna inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana, w związku z czym nie można jej podejmować pośpiesznie. Kiedy jesteśmy już przekonani do tego pomysłu, warto zrobić biznes plan i projekt stadniny i udać się do urzędu gminy w celu uzyskania zgodny na jej budowę. Oczywiście, to nie jest wcale proste, a poza tym na uzyskanie stosownych pozwoleń nie raz trzeba czekać bardzo długo.

Gdy już mamy w ręku stosowne zezwolenia, możemy przejść do budowy stadniny. Z pewnością, już znacznie wcześniej należy się rozejrzeć za ekipą budowlaną, ponieważ większość z nich ma napięte grafiki i kiedy zostawimy to na ostatnią chwilę, może się okazać, że będziemy musieli długo czekać na rozpoczęcie prac budowlanych. Z pewnością, nie możemy też oszczędzać na materiałach budowlanych, gdyż wtedy nasza stadnina może nie spełniać odpowiednich norm, a co najgorsze będzie wymagała ciągłego remontu. Nie zapominamy o tym, że boksy dla koni powinny być odpowiednio duże, aby zwierzęta czuły się w nich swobodnie, zwłaszcza klacze po powiciu źrebiąt.

Niewątpliwe najtrudniejszym zadaniem jest pozyskanie koni do stadniny, co wiąże się z ogromnymi wydatkami. Musimy się zastanowić nad tym, czy w swojej stadninie chcemy hodować konkretną rasę koni, czy róże odmiany. Poza tym, musimy również podjąć decyzję co do przeznaczenie koni. Oczywiście, na początku warto poświecić się nauce jazdy konnej czy też przejażdżkom, dzięki którym będziemy mogli trochę zarobić. Nie ulega wątpliwości, iż będą nam tu potrzebni instruktorzy rekreacji i sportu, którzy będą prowadzić zajęcia, np. z dziećmi. Niewątpliwie, dobrym pomysłem jest ukończenie kursu na instruktora i prowadzenie samodzielnie zajęć, co pozwoli nam na pewne oszczędności. Natomiast, kiedy posiadamy znaczną sumę pieniędzy, warto zainwestować w kupno koni rasowych, które będą brać udział w pokazach czy wyścigach. W tym wypadku będziemy też musieli wynająć dobrych szkoleniowców, a także zatroszczyć się o nienaganny wygląd koni i ich sposób poruszania się. Ale jeżeli konie odniosą sukces na pokazie lub w wyścigu, na pewno zainwestowane pieniądze się nam szybko zwrócą.

W związku z powyższym widać, że budowa stadniny jest trudnym i kosztownym wyzwaniem, ale jeżeli kochasz konie i masz sporo oszczędności, to warto w nią zainwestować, ponieważ nasza praca może się okazać i pożyteczna, i przyjemna, a co najważniejsze dochodowa.

Udostępnij na: