Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sprzedaż domen, a działalność gospodarcza 2018

Zawód domainer, czyli jak zarobić na domenie internetowej?

biznes domenowyHandlowanie domenami to coraz powszechniejszy pomysł na dochodowy biznes. Jeszcze do niedawna sprzedaż domen nie była tak popularna, ale obecnie nazwy rozmaitych adresów internetowych sprzedawane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Handlować domenami na allegro czy na innych portalach może praktycznie każdy, aczkolwiek warto wiedzieć, że ta dynamicznie rozwijająca się branża internetowa może przysporzyć nam zarówno dużych dochodów, jak i strat.

Dlatego być może warto sięgnąć po poradnik – jak zacząć sprzedawać domeny. Dzięki temu dowiemy się, na czym polega handel domenami, który jest dzisiaj tak bardzo popularny.


JAK SIĘ USTALA CENY ADRESÓW INTERNETOWYCH?

Aby zarobić na domenie internetowej potrzeba nie tylko odpowiednich umiejętności. W tej dziedzinie największą szansę na sukces mają przede wszystkim osoby sprytne oraz kreatywne, które doskonale wiedzą, gdzie szukać domen i jak je następnie sprzedać. By dana domena rzeczywiście przyniosła nam spory dochód, należy najpierw ją znaleźć, a następnie oszacować cenę. Jeśli nie wiesz, jak określić wartość domeny, możesz zajrzeć na wyspecjalizowane giełdy internetowe, porównując adresy internetowe zbliżone do twoich. W ten sposób na pewno oszacujesz koszt. Nigdy nie należy sprzedawać domeny po najniższej cenie, jak to robi wiele osób. Dlatego warto handlować domenami na portalach aukcyjnych, gdzie często domeny osiągają wysokie ceny.

 

JAKIMI DOMENAMI WARTO HANDLOWAĆ?

Co więcej, już podczas nabywania oraz rejestrowania domeny, warto zwrócić uwagę na adresy najbardziej dochodowe. To zrozumiałe, że w Polsce takimi domenami będą domeny z końcówką „pl”, ale już na terenie zagranicznych państw o wiele lepiej płatne będą adresy z zakończeniem „com”. Poszukiwanie określonej domeny najlepiej rozpocząć od wpisania w wyszukiwarce internetowej stron odpowiednich słów kluczowych.

 

JAK FUNKCJONUJE RYNEK DOMEN INTERNETOWYCH?

Dzięki temu dowiemy się, które nazwy są już zajęte. Koszt kupna domeny to zazwyczaj nieduży wydatek, ale trzeba się liczyć także z kosztami związanymi z przedłużeniem adresu internetowego. Handel domenami to znakomita opcja dla osób przedsiębiorczych oraz szukających pomysłu na innowacyjny biznes. Aby zarabiać na domenach internetowych trzeba jednak nieustannie śledzić rynek domen, gdyż ten rozwija się niezwykle dynamicznie. Tym samym jednak zachęca do podejmowania takich inwestycji w sieci.

Udostępnij na: