Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak działa konsolidacja kredytów dla firm bez zabezpieczeń 2018

Kredyt refinansowy dla firm ze stratą

kredyt konsolidacyjny dla przedsiębiorstwKredyty refinansowe istnieją w portfelu oferty banków od kilku dobrych lat. Kiedyś było to niemożliwe, dzisiaj zmiana kredytu to kwestia wypełniania kilku wniosków i oczekiwania na pozytywną decyzję kredytową.

Kredyt refinansowe służy spłacie innych, wcześniej zaciągniętych kredytów. Jaki ma to sens skoro kredyt i tak trzeba spłacać? W różnych okresach czasu banki proponują różne promocyjne kredyty. Spowodowane jest to sytuacją na rynku mieszkaniowym, finansowym, kondycją ogólną gospodarki. Jeśli z jakichś względów zaciągnąłeś kredyt na niezbyt korzystnych warunkach, które w momencie zaciągania wydawały się całkiem dobre, teraz możesz postarać się o to, by przenieść kredyt do innego banku refinansując go.

Jak dokładnie działa mechanizm konsolidacji kredytów?

CO DAJE KONSOLIDACJA KREDYTÓW?

Banki organizują promocje, w których często obniżają marże, prowizje itp. Czasami może się okazać, że refinansując kredyt zaoszczędzimy ok. 30%, przy dużych kredytach to bardzo duża kwota. Dzięki refinansowaniu miesięczna rata kredytu jest dużo przyjaźniejsza dla naszego portfela.

OFERTA BANKÓW DOPASOWANA DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB FIRM

Niestety nie każdego stać na to, by z własnych oszczędności pokryć koszty inwestycji firmowych. Dlatego też przedsiębiorcy, może nie zawsze chętnie sięgają po kredyty.

Banki dla firm przygotowują specjalna ofertę, dostosowaną do potrzeb firm. Wysokość zaciąganych zobowiązań jest bardzo duża i waha się od kilkunastu tysięcy nawet do kilku milionów złotych, przy czym banki często zastrzegają sobie także minimalną kwotę kredytu, wynoszącą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wysokość zaciągniętego kredytu, a także czas oczekiwania na rozpatrzenie przez bank wniosku kredytowego, w niektórych bankach, ma znaczny wpływ na wysokość oprocentowania. Waha się ono od kilku do kilkunastu procent. Okres spłaty takiego kredytu wynosi od kilku do kilkunastu lat i uzależniony jest od rodzaju kredytu.

KONSULTING BANKOWY DLA FIRM

Bardzo wysokie sumy, na jakie zaciąga się kredyt, a także odpowiedzialność przed przedsiębiorstwem i pracownikami za fundusze, sprawia, że wielu przedsiębiorców chętnie korzysta z pomocy doradców kredytowych, którzy odszukują najkorzystniejsze oferty na rynku. Ich pomoc jest niemal niezbędna. Przedsiębiorcy posługują się także porównarkami kredytów dla firm, które wyszukują ofert banków dla klientów z sektora biznesowego. Jednak to, co świetnie wygląda na papierze i w statystykach na stronach internetowych, często jest mniej kolorowe w rzeczywistości. Dlatego też przedsiębiorcy korzystają z pomocy kalkulatorów kredytowych dla firm. Dostępne są one na stronach internetowych, choć z większą łatwością odnaleźć można kalkulatory kredytów gotówkowych lub kredytów na zakup samochodów, po jakie sięgają osoby fizyczne.

Osoby fizyczne najczęściej przeprowadzają symulację spłaty rat kredytu, gdy zastanawiają się nad wyborem pożyczki mieszkaniowej, czy też zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego i gdy nie chcą „ręcznie” ze wzoru na obliczenie rat stałych lub równych, albo wykorzystując do obliczania rat arkusz kalkulacyjny.

KIEDY WYBRAĆ KREDYT REFINANSOWY?

Korzystny kredyt konsolidacyjny warto zaciągnąć kiedy bieżąca oferta banku jest atrakcyjniejsza niż ta, z której my skorzystaliśmy. Oprócz tego kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki kredyt refinansowy może nam w tym pomóc, bo banki często dają większą kwotę niż potrzebna do spłaty kredytów. Kiedy spłacamy kredytem refinansowanym kredyt np. hipoteczny, a wartość naszej nieruchomości wzrosła możemy dostać nawet do 130% obecnego kredytu, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Kredyt refinansowy warto także wziąć kiedy spłaciliśmy już jakąś część kredytu hipotecznego, a chcemy obciążyć hipotekę innym zobowiązaniem.

Wtedy nowy kredyt nie będzie nam zajmować całej wartości hipoteki i będziemy mogli pożyczyć pieniądze a jako zabezpieczenie ustanowić kolejną hipotekę na nieruchomości.

Wiadomo, że żeby korzystnie konsolidować kredyt trzeba policzyć wszystkie koszty, w tym także koszty związane z wcześniejszą spłatą kredytu poprzedniego. Zdarzyć się może tak, że poprzedni bank nałoży na nas olbrzymie koszty spłaty wcześniejszej i nasze refinansowanie nie będzie dla nas tak samo korzystne jak by się mogło wydawać.

 

KALKULATOR RAT I KOSZTÓW KREDYTU

Zasada działania kalkulatora kredytowego dla firm jest taka sama jak dla osób fizycznych, z tą różnica, że kwoty zobowiązania są wyższe, a lista samych rodzajów kredytów także jest nieco inna. Najczęściej przedsiębiorcy sięgają po kalkulator kredytu hipotecznego lub inwestycyjnego, a także innych propozycji banków przygotowanych specjalnie dla firm.

Obliczając realne koszty, jakie przyjdzie ponieść przedsiębiorcom przy zaciągnięciu kredytu oraz obliczenie zdolności kredytowej pozwala im podjąć najlepszą dla przedsiębiorstwa decyzję i ocenić realnie swoje szanse na jego przyznanie i późniejszą spłatę.

Udostępnij na: