Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oprogramowanie do zarządzania produkcją 2018

Mieć kontrolę nad produkcją

oprogramowanie dla_firm_produkcyjnychZlecenie produkcyjne stanowi podstawę rozpoczęcia procesu produkcyjnego. Od planistów oczekuje się prawidłowego rozplanowania produkcji, aby wszystkie jej procesy przebiegały zgodnie z wytyczonym harmonogramem. Mogą się jednak zdarzyć nieoczekiwane sytuacje. Jak w takim wypadku realizować cele?

Menadżerowie, którzy zajmują się sterowaniem produkcją muszą rozwiązywać różne problemy, które mają określony wpływ na proces planowania produkcji. Zadanie to przysługuje planistom, którzy często są zmuszeni do mierzenia się ze zmianami w zamówieniach od odbiorców, braku informacji lub niepełnych informacji o aktualnym wykorzystaniu zasobów produkcyjnych czy poszczególnych etapach realizacji zleceń. Równie często zdarza się, że trzeba przyjąć do realizacji pilne zlecenie od strategicznego klienta. To wszystko ma wpływ na zakłócenie ustalonego planu produkcji.

Takie sytuacje mogą się pojawiać w każdej firmie produkcyjnej. Nie zawsze jednak uda się temu sprostać. Powodem może być brak odpowiednich narzędzi wspomagających planowanie czy rejestrację konkretnych danych z hali produkcyjnej i innych działów mających powiązanie z produkcją. Mowa tu o narzędziach w postaci specjalnych systemów informatycznych, które wspierają proces zarządzania produkcją, w tym planowania, harmonogramowania i sterowania.

Produkcja jest miejscem, gdzie trzeba umieć przewidywać wszelkie procesy. Firma powinna być elastyczna i gotowa na dopasowanie się do zmiennych potrzeb klientów. W każdej chwili może trafić się niezaplanowane zlecenie, nowy kontrakt czy awaria jednych z maszyn. Planiści i przede wszystkim osoby odpowiedzialne za zarządzanie produkcją powinni być gotowi do szybkiego przystosowania produkcji do nieoczekiwanych zmian. Odpowiednie oprogramowanie klasy ERP wspiera działania grup odpowiedzialnych za produkcję w przedsiębiorstwie i umożliwia kontrolę procesów na każdym etapie.

Oprogramowanie pomoże w dotarciu do źródła problemu

Dlaczego system ERP jest dobrym rozwiązaniem dla produkcji? Przede wszystkim ze względu na możliwości z jakich mogą korzystać firma i ludzie w niej pracujący. Korzyści jakie płyną z zastosowania odpowiedniego oprogramowania widoczne są m.in. w terminowych realizacjach zleceń. System ERP Streamsoft Prestiż, który idealnie sprawdza się w firmach produkcyjnych wspomaga zmiany w planach produkcji i wspiera produkcję na każdym jej etapie. System ten posiada konkurencyjny na rynku moduł, z którego chętnie korzystają średnie i duże firmy z branży produkcyjnej. To wyraźny dowód na to, że system rozumie potrzeby danej branży i konkretnej firmy.

Niezgodności i opóźnienia mają wpływ na rozwój firmy i mogą być przyczyną dodatkowych kosztów. Zintegrowany system ERP jakim jest Streamsoft Prestiż pozwala dotrzeć do źródeł problemów i podpowiedzieć jak je wyeliminować. Użytkownik może w systemie uporządkować zlecenia według ważności, który z projektów powinien być w fazie krytycznej realizacji. Ponadto możliwe jest wystawienie jednego zlecenia do wielu pozycji z zamówień. A samo zlecenie generuje informację o całkowitym koszcie jego realizacji.

Oprogramowanie dostarcza dane bezpośrednio z obszarów odpowiedzialnych za realizację produkcji do menadżera, który widzi wszelkie zależności związane z konkretnym wytwarzaniem. Dzięki temu sterowanie produkcją jest dużo łatwiejsze i możliwe jest bardziej precyzyjne planowanie i harmonogramowanie. Zarządzający produkcją mają narzędzie, które pozwoli im w pełni kontrolować i analizować wszelkie procesy zachodzące na hali produkcyjnej, jak i na obszarze całej firmy.

Udostępnij na:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *