Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Comiesięczna renta wypłacana dożywotnio przez bank 2018

Odwrócona hipoteka dla młodych

Jak mieć pieniądze co miesiąc i nie musieć pracowaćCzasy są wyjątkowo niepewne. A przecież każdy marzy o stabilności zawodowej, finansowej i oczywiście mieszkaniowej. W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że własne cztery kąty i stała praca stają się koniecznością, a niekiedy tylko szczytem marzeń. Czasami jedynym sposobem na własny dom lub mieszkanie jest zaciągnięcie pożyczki w banku. Wziąć łatwiej, trudniej spłacić, dlatego młodzi szukają sposobu na dodatkową gotówkę, którą przeznaczają na spłatę zadłużenia.

Sposobów jest kilka. Może to być wynajem drugiego lokalu, na przykład nagle odziedziczonego po rodzinie, dodatkowe płatne zajęcie wykonywane po pracy zawodowej lub odwrócona hipoteka.

Ta ostatnia możliwość pozwala na podreperowanie domowego budżetu bez konieczności poświęcania na ten cel jakichkolwiek dodatkowych środków finansowych czy czasu. W zamian za zrzeczenie się prawa własności do posiadanego lokalu, dostajemy comiesięcznie określoną z góry kwotę, zwaną rentą dożywocia, której przeznaczenie zależy tylko i wyłącznie od nas. Oznacza to, że pieniądze te z powodzeniem można przeznaczyć na spłatę rat innego kredytu, w tym właśnie hipotecznego. Jeżeli nieruchomość jest w dobrym stanie i atrakcyjnym miejscu, kwota raty pomimo młodego wieku kredytobiorców wcale nie musi być taka niska.

Najważniejsze to wybór uczciwego, rzetelnego funduszu hipotecznego, bowiem obecnie tylko tego typu instytucje finansowe oferują omawiany produkt. Warunki przyznania odwróconej hipoteki mogą nieznacznie różnić się w ofertach poszczególnych funduszy. Którykolwiek z nich wybierzemy, umowa będzie sporządzona w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego. W dalszej perspektywie będzie obowiązywać ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym, nad którą obecnie pracuje rząd. Ustawa ma w pełni zabezpieczać interesy kredytobiorców i kredytodawców.

Jak każde rozwiązanie, także odwrócona hipoteka ma dobre i złe strony. Wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla młodych, którzy cenią posiadanie własnego lokum, ale nie są do niego bardzo przywiązani i bez żalu mogą go przepisać na rzecz funduszu hipotecznego. To także ciekawa propozycja dla bezdzietnych małżeństw, które postawiły na samorealizację zawodową, zwiedzanie świata czy kosztowne hobby. Nad tym, czy zyski przewyższają straty powinni się natomiast zastanowić ci, którzy mają dzieci. Przekazanie funduszowi nieruchomości jest jednoznaczne z tym, że po śmierci rodziców ich potomkowie, o ile wczesniej nie opuszczą rodzinnego domu, będą musieli szybko postarać się o dach nad głową.

Udostępnij na: