Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Usługowe sprzątanie grobów - czy to się opłaca? 2018

Opieka nad grobami – pomysł na biznes

porządkowanie grobów na zlecenieWiele nagrobków jest bardzo zaniedbanych, porośniętych chwastami, mchem, zniszczonych pod wpływem upływającego czasu. Oczywiście, przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele.

Niekiedy rodzina zmarłego nie opiekuje się grobem, ponieważ przebywa za granicą, innym razem wszyscy bliscy już odeszli, a nierzadko też bywa tak, że krewni są tak zabiegani i zapracowani, że nie znajdują czasu na opieką nad grobami. W związku z czym coraz częściej możemy usłyszeć o firmach, które specjalizują się w dbaniu o groby.


OFERTY FIRM SPRZĄTAJĄCYCH

Na uwagę zasługuje fakt, że oferty owych firm możemy najczęściej odnaleźć w sieci lub na tablicach ogłoszeń znajdujących się wokół cmentarzy. Warto podkreślić to, że wbrew pozorom jest to bardzo dochodowe zajęcie, gdyż coraz więcej osób woli zapłacić za opiekę nad grobem, niż samodzielnie się o niego zatroszczyć. Trzeba wspomnieć o tym, iż tego rodzaju firmy zajmują się przede wszystkim czyszczeniem nagrobków, woskowaniem płyt, sadzeniem kwiatów. Ponadto, możemy jej zlecić przycinanie krzewów ozdobnych rosnących wokół grobu czy też regularne zanoszenie wiązanek i zniczy na mogiłę. Natomiast, kiedy w pobliżu grobu rośnie trawa, to także dana firma może zająć się jej koszeniem.

 

NAJWIĘKSZY RUCH W INTERESIE

Nie ulega wątpliwości to, że decydując się na założenie tego biznesu, na największe profity możemy liczyć w okresie Wszystkich Świętych, Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych. Otóż, w tym czasie wszyscy krewni pragną, aby nagrobki bliskich osób wyglądały pięknie, choćby nawet z tego względu, że cmentarze odwiedzane są przez tłumy osób, które widzą czy mogiły są zadbane, czy też nie. Poza tym, po zakończonych świętach jest dużo pracy na cmentarzu, ponieważ trzeba usunąć z grobów wypalone znicze, uschnięte kwiaty czy wymyć nagrobek, który został poplamiony woskiem. Oczywiście, jest to zadanie trudne i czasochłonne, dlatego firmy zajmujące się opieką nad grobami są wtedy w cenie.

 

CZY TAKI BIZNES MA SZANSĘ NA SUKCES?

Należy podkreślić, że o tym, czy nasza firma odniesie sukces, zależy odpowiednia reklama. Z pewnością, największe szanse na przebicie mamy w dużym mieście, gdzie jest kilka cmentarzy. Nie mniejsze znaczenie ma konkurencyjna cena, która na początku działalności nie powinna być zbyt wygórowana. Warto też pomyśleć o zróżnicowanym cenniku i umieszczeniu w nim różnych opłat za jednorazową i stałą opieką nad nagrobkami. Mile widziane są też promocje dla stałych klientów, którzy przywiążą się do nas. A kiedy będą oni zadowoleni z naszych usług, na pewno polecą nas swoim znajomym. Oprócz tego, efekty swojej pracy powinniśmy udokumentować zdjęciem, które następnie przesyłamy klientowi, co będzie wyrazem naszego profesjonalizmu.

Udostępnij na: