Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pożyczki na rozpoczęcie działalności dla mikroprzedsiębiorstw 2018

Kredyt dla nowo powstałych firm na start

pożyczki na rozkręcenie biznesuDla nowo powstających firm kapitał pozwalający rozwinąć działalność jest nieocenioną pomocą. Często osoby otwierające własny biznes posiadają pewne oszczędności, jednakże to może okazać się niewystarczające, zwłaszcza, że zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki. Aby zapewnić sobie dobry start na rynku i odnieść sukces, warto zastanowić się nad pożyczką gotówkową. Można ją przeznaczyć na dowolny cel, wiele banków i instytucji pozabankowych udziela jej nie wymagając zabezpieczenia – tak jak ma to miejsce w wypadku pożyczek hipotecznych – a poza tym może się ona okazać tańsza niż kredyt. Nie trzeba posiadać dużej firmy, aby móc pozyskać środki pieniężne, obecnie także małe firmy mają ułatwiony dostęp do finansowych produktów bankowych.

Nie bez znaczenia jest tez tutaj wysokość wkładu własnego oraz przedstawienie realnego, dobrze przygotowanego biznesplanu.

Dokument taki powinien zawierać dość dokładny opis inwestycji oraz prognozę finansową uwzględniającą planowaną inwestycję oraz spłatę zaciągniętego kredytu dla firmy.

Przedsiębiorstwa, które współpracują z danym bankiem od dłuższego czasu, mają w nim swoje konta bankowe oraz firmowe karty kredytowe, mogą na pewno spodziewać się bardziej korzystnych warunków przyznania i spłaty kredytu inwestycyjnego.

 

POŻYCZKI GOTÓWKOWE DLA NOWYCH FIRM

Wiele firm, zarówno dopiero powstających, jak i istniejących już od dłuższego czasu, zaciąga kredyty bankowe. Jaki kredyt jest najlepszy dla przedsiębiorstwa? To wszystko zależy od jego wielkości, potrzeb, profilu działalności i planów rozwoju.

Dla firmy, która planuje rozbudowę przedsiębiorstwa, zakup nowych linii technologicznych, a także patentów czy licencji najbardziej odpowiedni będzie kredyt inwestycyjny.

Jeżeli firma może wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, historią finansową oraz wieloletnim doświadczeniem, kredyt taki może być bardzo wysoki, a jego spłata rozłożona na długi okres czasu.

 

JAK ZAPEWNIĆ FIRMIE SUKCES NA RYNKU?

Nowa firma, czyli nowe możliwości, chęć zarabiania pieniędzy nie pozostając od nikogo zależnym i nie pracując na umowie, ale na własny rachunek – to musi wymagać sporego wkładu pieniężnego. Dlatego też banki oferują nowo powstałym podmiotom gospodarczym pożyczki gotówkowe od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Oczywiście sposoby postępowania w ich przyznawaniu będą różne w każdej z placówek bankowych, gdyż w jednych warunki mogą być bardziej korzystne a w innych wymagania nieco rygorystyczne. Jednakże zawsze trzeba porównać wiele ofert i udać się do wszystkich banków, gdyż na pewno gdzieś uda się wynegocjować dobrą pożyczkę na zakup maszyn, urządzeń biurowych, wynajęcie pomieszczeń lub budowę nowych obiektów.

 

WARUNKI OTRZYMANIA KREDYTU

Zwykle, kiedy udaje się właścicielowi nowej firmy pozyskać finansowanie z banku w postaci pożyczki, jej wypłata następuje dosyć szybko. Ubiegać się o nią mogą osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, posiadające samochód lub określone źródło dochodów, pełnoletnie, posiadające obywatelstwo polskie. Cel jej wykorzystania jest dowolny; może być ona przekazana nawet na spłacenie innych zobowiązań oraz na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wymagania, jakie może postawić bank to udokumentowanie sposobu zarobkowania – czyli zaświadczenie o prowadzeniu działalności, NIP, Regon. Dodatkowo może zażądać zaświadczeń o tym, że przedsiębiorca nie zalega ze składkami do ZUS i opłatami do Urzędu Skarbowego.

Zabezpieczeniem pożyczki może być posiadany samochód, nie starszy jak 8 lat a maksymalna kwota pożyczki nie może sięgać 80% wartości zabezpieczenia. Stanowić je będzie w wielu przypadkach także poręczenie przez osobę fizyczną, weksel, lokata oraz, jeśli nie ma innej możliwości a pożyczkobiorca jest w posiadaniu odpowiedniej nieruchomości, hipoteka. Nowe firmy zazwyczaj mogą zaciągać pożyczki, których okres spłaty wynosi od 1 roku do 5 lat.

 

RODZAJE KREDYTÓW DLA PRZEDSIĘBIORSTW

Zakup nieruchomości firma może dofinansować z kredytu hipotecznego. W ramach tego rodzaju kredytu można również rozbudować lub przebudować budynki należące do przedsiębiorstwa. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka nieruchomości. W związku z tym jest on przyznawany na dość korzystnych warunkach. Istnieje również pożyczka hipoteczna, gdzie zabezpieczeniem jest nieruchomość, ale otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

Dowolne przeznaczenie pożyczki dotyczy także kredytów obrotowych. Ponieważ udzielane są na krótki okres czasu i raczej niewielkie kwoty okazują się przydatne na sfinansowanie bieżących potrzeb przedsiębiorstwa – zakupu materiałów, towarów, spłacenia zobowiązań itp.

Są jeszcze kredyty preferencyjne dla firm, czyli z dopłatami państwa do odsetek. Natomiast udzielane są one tylko małym i średnim przedsiębiorcą na działania inwestycyjne. Z tego typu kredytu można pokryć nawet 75% wartości przedsięwzięcia. Niestety całą kwotę trzeba spłacić w ciągu 6 lat. Jest on jednak  bardzo opłacalny ze względu na niskie oprocentowanie.

Udostępnij na: