Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Projektowanie kwiaciarni krok po kroku 2018

Projekt wnętrza kwiaciarni

aranżacja kwiaciarniUrządzenie i wyposażenie własnego miejsca pracy to bez wątpienia niezwykle ważna czynność dla każdego właściciela działalności gospodarczej. Duże pole do popisu podczas aranżowania przestrzeni użytkowej da nam z pewnością projekt wnętrza własnej kwiaciarni.

Funkcjonalnie i praktycznie wyposażony sklep z kwiatami powinien być przede wszystkim przestronny i wygodny dla klientów oraz obsługi. Nie może więc zabraknąć w nim najważniejszych sprzętów, urządzeń, mebli sklepowych oraz akcesoriów i dekoracyjnych dodatków, tworzących nienaganną, efektowną i harmonijną całość.

POMIESZCZENIA W KWIACIARNI

Podobnie jak  przypadku aranżowania sklepu odzieżowego, tak również w przypadku projektu kwiaciarni na początek należy przede wszystkim zaprojektować i dokładnie rozplanować poszczególne pomieszczenia użytkowe. Oprócz przestrzeni biurowej przeznaczonej dla pracowników i obsługi warto także pomyśleć o wyposażeniu magazynu czy praktycznego schowka na środki czystości oraz niezbędne artykuły do pielęgnacji i przechowywania kwiatów.

Równie ważny w tym przypadku będzie też projekt niewielkiej toalety lub łazienki, bowiem w kwiaciarni należy przede wszystkim zapewnić sobie stały dostęp do bieżącej wody. Następnie można będzie przystąpić do pomalowania ścian, najlepiej na jasny, delikatny kolor oraz wybrania odpowiedniego pokrycia podłogowego, którym mogą być przykładowo stylowe, antypoślizgowe płytki, znacznie ułatwiające czyszczenie i sprzątanie powierzchni sklepu.

JAKIE MEBLE?

Podczas aranżacji pomieszczenia adaptowanego na kwiaciarnię należy również wybrać funkcjonalne wyposażenie i niezbędne akcesoria oraz meble. Półki, regały i szafki powinny być zatem na tyle przestronne, by z powodzeniem i łatwością można było ustawić na nich wazony czy doniczki z kwiatami. Cięte rośliny można także umieścić we flakonach na efektownych i stylowych komódkach. Warto również zaopatrzyć się w różnego rodzaju pojemniki i schowki na akcesoria do kwiatów, takie jak doniczki, nawozy czy dekoracje.

WŁAŚCIWE OŚWIETLENIE

Planując samodzielne urządzenie kwiaciarni należy także wybrać do niej odpowiednie oświetlenie, zapewniające kwiatom najlepsze warunki do wzrostu i kwitnienia. Najlepiej więc będzie zdecydować się przede wszystkim na długie świetlówki i jarzeniówki bądź ozdobne, jasne i duże lampy sufitowe. Dla dekoracji można też śmiało wykorzystać kilka niewielkich lampek diodowych w różnych kolorach lub efektownych lamp ściennych ze stylowymi kloszami.

Udostępnij na: