Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak założyć szkołę rodzenia? 2018

Prowadzenie szkoły rodzenia

szkola rodzeniaObecnie coraz więcej kobiet ciężarnych decyduje się na udział w zajęciach w profesjonalnych i nowoczesnych szkołach rodzenia. Biorąc pod uwagę fakt ogromnego zainteresowania tą branżą, wielu przedsiębiorców z pewnością zastanawia się jak samodzielnie założyć prywatną szkołę dla przyszłych matek.

Aby rozwiać wszystkie Państwa wątpliwości, dotyczące zakładania firmy, zajmującej się szkoleniem przyszłych matek i przygotowywaniem ich do późniejszego macierzyństwa, podpowiadamy jak założyć profesjonalną i nowoczesną szkołę rodzenia krok po kroku.

Na początku należy oczywiście dokładnie zbadać rynek. Należy przede wszystkim zorientować się, czy w okolicy nie działają już jakieś inne szkoły rodzenia lub firmy o podobnym do planowanego przez nas profilu. Informacje takie pozwolą nam obiektywnie ocenić popyt na nasze usługi oraz zasugerują późniejsze ustalenie cennika usług, świadczonych przyszłym matkom. Ważnym aspektem jest również zawarcie w biznesplanie ciekawych i atrakcyjnych dla ciężarnych kobiet zajęć. Warto chociażby poszerzyć działalność i wprowadzić dodatkowe zajęcia z jogi czy masażu.

Bardzo ważnym krokiem będzie również znalezienie odpowiedniego lokalu dla naszej przyszłej działalności. Powinno to być miejsce na tyle przestronne, by mogły się tu odbywać zajęcia gimnastyczne lub aerobik, oferowany przez większość profesjonalnych szkół rodzenia. Warto również tak wybrać lokalizację, by przyszłe uczestniczki kursów mogły tu bezpiecznie i szybko dojechać z każdego punktu miasta. Dobra logistyka w znacznym stopniu przełoży się bowiem na zainteresowanie naszą firmą.

Oprócz siedziby firmy musimy również posiadać odpowiednią kadrę. Niezbędnymi członkami naszej załogi w szkole rodzenia będą przede wszystkim położne, pielęgniarki, pediatrzy oraz psycholodzy. Warto również zatrudnić fizjoterapeutę i neonatologa. Warto wybierać jednakże nie tylko osoby najlepiej wykształcone i posiadające duże doświadczenie, ale również otwarte i sympatyczne, które łatwo nawiążą kontakt z każdą ciężarną kobietą, zainteresowaną ofertą naszej szkoły.

Następnym krokiem będzie ustalenie szczegółowego harmonogramu zajęć. Najlepiej przygotować taki plan w oparciu o porady lekarzy i specjalistów lub w konsultacji z nimi. W programie zawarte powinny być zarówno zajęcia praktyczne i ćwiczenia fizyczne (aerobik, pilates, basen), jak również zajęcia z psychologiem, który przygotuje zarówno przyszłe matki jak i ojców na czekające ich nowe obowiązki, związane z pojawieniem się dziecka.

Kolejnym krokiem będzie pozyskiwanie klientów, czyli skuteczne rozreklamowanie działalności. Warto umieścić krótkie reklamy w lokalnych mediach oraz plakaty lub ulotki w sklepach z akcesoriami dla dzieci, w przychodniach lekarskich lub ginekologicznych. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o możliwości ubiegania się o dofinansowanie dla naszej działalności z Ministerstwa Zdrowia. Dodatkowym źródłem finansowania nowopowstającej szkoły rodzenia może też okazać się sponsoring innych firm, zajmujących się branżami pokrewnymi.

 

Udostępnij na: