Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zaistnieć w internecie? 2018

Formy reklamy w internecie

marketing internetowyKampanie reklamowe prowadzone są już nie tylko na ulicach, w telewizji i prasie. Coraz większą popularnością cieszą się internetowe kampanie reklamowe. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że trafiają do znacznie większej ilości ludzi, a także trafiają do tych internautów, którzy faktycznie zainteresowani są zakupem oferowanego produktu. Marketing internetowy posługuje się wieloma narzędziami internetowymi umożliwiającymi dotarcie do wielu potencjalnych klientów. Już nie tylko strony www, ale także przesyłanie wiadomości za pomocą poczty elektronicznej, a także tworzenie programów zachęcających klientów do korzystania z usług firmy, służą promocji w Internecie.

Reklamy internetowe występują w postaci banerów, animowanych lub statycznych obrazków, linków sponsorowanychlub reklamy kontekstowej. Reklama kontekstowa, a także linki sponsorowane, odsyłają internautę do stron internetowych określonych firm. Niewątpliwą ich zaletą jest to, że ukazują się w wydzielonych miejscach na ekranie komputera, jako odpowiedź na poszukiwane za pomocą wyszukiwarki odpowiedzi na określone zagadnienie. Linki te pojawiają się obok naturalnych wyników wyszukiwania.

Strony internetowe, tworzone także przez wiele firm do reklamowania swoich usług, muszą przyciągać internautów swoją zawartością i wyglądem. Od ilości wejść zależy pozycja strony w wynikach wyszukiwania przez określoną wyszukiwarkę. Wszystkie zabiegi prowadzące do podniesienia jej pozycji nazywane są pozycjonowaniem. Już nie wystarczy tylko stworzyć stronę internetową, ale należy także zadbać o jej wygląd i zachęcić do zaglądania na nią jak największą grupę użytkowników. Strona musi być estetycznie wykonana i atrakcyjna dla odwiedzających ją gości. Im więcej użytkowników, tym bardziej skuteczna będzie zamieszczona na stronie reklama i tym większe korzyści odniesie reklamodawca!

Udostępnij na: