Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bezpieczny transport firmowych pieniędzy 2018

Szukasz agencji ochrony, która zapewni bezpieczny konwój pieniędzy i wartościowych przedmiotów? Dowiedz się, jak wybrać dobrą firmę.

bezpieczny przewoz pieniedzy firmowychTransport wartościowych towarów i pieniędzy to wydarzenie szczególnie narażone na próbę kradzieży. Na co dzień leżą one w pomieszczeniach tak zabezpieczonych, że przeciętnemu włamywaczowi nie przyszłoby nawet do głowy spróbować się do nich dostać. Podczas transportu nie mamy jednak do dyspozycji ani złożonych systemów alarmowych, ani grubych drzwi, ani skomplikowanych urządzeń ochrony dostępu. Wszystko pozostaje w rękach ochraniających transport ludzi. Dlatego właśnie tak ważne jest, by agencja ochrony, którą w tym celu zdecydujemy się wynająć, prezentowała odpowiedni poziom.

Agencje ochrony – doświadczenie
Im bardziej doświadczonych pracowników agencja deleguje do zadania, tym większa szansa, że w sytuacji kryzysowej nie stracą oni głowy. Naturalnie nie znaczy to, że każdego spośród ochroniarzy mamy samodzielnie weryfikować – agencja sama powinna skomponować grupę tak, aby zapewnić transportowi jak największe bezpieczeństwo. Jeśli firma utrzymuje się na rynku długie lata i ma na koncie liczne bezpieczne przewozy, wówczas możemy uznać ją za godną zaufania. Bezpieczeństwo wynika nie z odwagi pracowników ani z ich niezwykłych umiejętności, ale ze skuteczności wykorzystywanych procedur i dyscypliny, a to coś, co da się wypracować tylko dzięki szkoleniu i praktyce. Doświadczenie pozwala również m.in. opracować najbezpieczniejszą trasę przejazdu i wskazać miejsca newralgiczne, w których trzeba będzie zachować największą czujność.
Dyskrecja
Z punktu widzenia klienta zlecającego transport, zdecydowanie najkorzystniej będzie, jeśli do żadnej sytuacji kryzysowej nie dojdzie. Dlatego właśnie konwój nie powinien być widoczny, nie może zwracać na siebie uwagi a informacja o jego dacie, czasie i przebiegu nie może wydostać się poza wąskie grono osób wtajemniczonych. Już podczas wstępnych rozmów agencje ochrony powinny ustalać z klientem, kto o dacie transportu może wiedzieć i poinformować o tym, że pracowników oddelegowanych do zadania i biorących udział w operacji obowiązywać będzie ścisła tajemnica.
Rekomendacje
Przed wybraniem konkretnej agencji warto dowiedzieć się co na jej temat mają do powiedzenia klienci. Największą wartość mają opinie klientów, którzy już z daną firmą współpracowali oraz statystyki – ile bezpiecznych transportów dana firma ma na koncie, jak często na konwojowanych przez nią trasach zdarzały się próby kradzieży itp. Renomowane agencje ochrony niewątpliwie będą w stanie przedstawić nam referencje wraz z kontaktem do zadowolonych klientów.

Ostatnią kwestią jest odpowiedzialność, gdyby coś poszło nie tak. Agencja ochrony powinna posiadać ubezpieczenie na tę okoliczność. Jeśli go nie ma, lepiej będzie rozejrzeć się za inną firmą.

Udostępnij na:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *