Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Źródła finansowania działalności gospodarczej 2018

Wymogi kredytowe dla osób prowadzących firmę

pożyczka dla firmyCoraz chętniej zaciągamy praktyczne kredyty na dowód oraz pożyczki-chwilówki, gdyż tego rodzaju produkty finansowe umożliwiają na pozyskanie gotówki na dowolny cel. Na taką pomoc finansową mogą liczyć nie tylko osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, ale również właściciele firm.

Z pewnością każdy rozpoczynający własną działalność gospodarczą jak i dobrze prosperujący przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest nieustane inwestowanie w firmę. Z tego też powodu wiele banków oraz instytucji pozabankowych oferuje przedsiębiorcom możliwość skorzystania z wygodnych i tanich kredytów konsolidacyjnych, przeznaczonych na założenie lub rozwój firmy.Prowadzenie własnej działalności wymaga nierzadko sporych nakładów finansowych, które przeznaczane są na zakup nieruchomości, ziemi czy modernizację sprzętu i wyposażenia. Mając zaciągniętych kilka różnych pożyczek na cele naszej firmy z powodzeniem możemy zdecydować się na ich konsolidację, ograniczając tym samym comiesięczne wydatki i negocjując wszelkie najistotniejsze warunki umowy kredytowej.

Zanim jednak zdecydujemy się pójść do banku i ubiegać się o kredyt, warto poznać najczęstsze wymogi kredytowe, które są stawiane przed osobami prowadzącymi własną działalność.

INSTYTUCJE FINANSOWE KUSZĄ PRZEDSIĘBIORCÓW

Obecnie w rankingu kredytów bankowych przodują w szczególności pożyczki dla przedsiębiorców. Zależnie od naszych własnych potrzeb i możliwości finansowych możemy w taki szybki i prosty sposób wziąć pożyczkę w formie gotówkowej lub oddłużeniowej, co ułatwi nam szybkie polepszenie sytuacji materialnej przedsiębiorstwa. Warto przy tym zdawać sobie sprawę, iż wiele kredytów firmowych dostaniemy przez telefon lub załatwiając niezbędne formalności w formie internetowych formularzy i wniosków. Dzięki temu decyzję o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego otrzymamy już w kilkanaście minut bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy.

KREDYT KONSOLIDACYJNY NA SPŁATĘ INNYCH KREDYTÓW LUB… NOWE INWESTYCJE

Na rynku usług bankowych znajdziemy obecnie także cały szereg wygodnych i nisko oprocentowanych kredytów konsolidacyjnych dla rolników. Takie dodatkowe środki finansowe można będzie następnie przeznaczyć na zakup maszyn lub sprzętu czy też jego niezbędną modernizację. Tego rodzaju tanie pożyczki dla rolników mogą być również przeznaczone na zakup zwierząt hodowlanych lub ziemi, niezbędnej do powiększenia gospodarstwa rolnego lub dalszego zwiększania produkcji.

Kredyt konsolidacyjny na potrzeby firmy z pewnością uzyskamy w niedługim czasie i przy minimum formalności. Nierzadko do uzyskania pozytywnej decyzji o połączeniu wszystkich zaciągniętych zobowiązań wystarczy jedna rozmowa telefoniczna. Główną zaletą konsolidacji jest w szczególności dopasowanie okresu kredytowania oraz wysokości rat i dodatkowych ubezpieczeń do własnych oczekiwań i możliwości finansowych przedsiębiorstwa.

CO TRZEBA ZROBIĆ, ŻEBY OTRZYMAĆ KREDYT?

Do najbardziej popularnych warunków kredytowych dla osób z własną firmą należy zaliczyć przede wszystkim większy wkład własny oraz dłuższy czas uzyskiwania dochodu. Co więcej, takie osoby muszą być także przygotowane na nieco dłuższą weryfikację niż osoby, które starają się o kredyt na podstawie umowy o pracę. W ostatnich latach dodatkowo wiele banków i instytucji finansowych zaostrzyło warunki udzielania kredytów dla osób z własną działalnością, dlatego pozyskanie takiej pożyczki wydaje się być dziś nieco trudniejsze. Kredyty dla osób prowadzących własną firmę na ogół wiążą się z koniecznością dostarczenia nieco większej liczby dokumentów niż w przypadku osób pracujących na etacie. Co więcej, działalność musi być także prowadzona przez określony przez bank czas (najczęściej przez minimum rok lub dwa lata), aby placówka mogła mieć pewność, że firma rzeczywiście generuje zyski i jej właściciel będzie mógł spłacać raty zaciągniętego zobowiązania.

POŻYCZKA DLA NOWOOTWARTEJ FIRMY?

Jeśli więc prowadzimy działalność, to o kredyt możemy się ubiegać najczęściej dopiero po upływie około dwunastu miesięcy. Trzeba jednak też mieć na uwadze dość długi okres kredytowania, co w rzeczywistości oznacza, że gotówkę możemy uzyskać nawet po około czternastu-piętnastu miesiącach od momentu założenia własnej działalności. Warto też wiedzieć, że nieco inne wymogi są stawiane przed osobami pracującymi w branży budownictwa, a nieco inne na przykład przed przedsiębiorcami prowadzącymi firmę związaną z handlem. Niektóre sektory, takie jak właśnie budownictwo czy transport w opinii banków są postrzegane jako ryzykowne, dlatego wymagania w stosunku do właścicieli firm mogą być wówczas bardziej rygorystyczne.

Kredyty dla osób z własną działalnością są udzielane przez wiele banków, ale każdy z nich ma prawo indywidualnie ustalić warunki, na jakich taka pomoc może być przyznawana przedsiębiorcom. Niektóre instytucje wymagają również wniesienia nieco większego wkładu własnego niż jest on wymagany w przypadku osób pracujących na etacie (przedsiębiorca często musi wnieść nawet o dziesięć procent więcej z własnych środków).

Udostępnij na: