Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sposoby jak zarobić swój pierwszy milion bez wkładu pieniężnego? 2018

Jaki biznes opłaca się otworzyć w małym mieście z niewielkim kapitałem początkowym?

własny biznesBez wątpienia każdy z nas marzy o wysokich zarobkach i spokojnym, ustatkowanym życiu. Jak jednak zacząć zarabiać i utrzymać dochodowy biznes przez lata?

Na początek przede wszystkim należy zdecydować na się na konkretną działalność – jej typ, rozmiar oraz oczekiwane przez nas zyski. Obecnie firmę można otworzyć w zasadzie od ręki, wystarczy tylko kilka formalności. Jednakże, co pozwoli nam dużo zarabiać bez większego wysiłku?

Każdy handlowiec wie, jak wiele czynników wpływa na to, czy sprzedaż danego towaru lub danej usługi  powiedzie się. Co innego będzie sprzedawało się w dużym mieście, co innego w małym miasteczku, inni klienci będą odwiedzać ekskluzywne sklepy z drogą odzieżą i obuwiem, a inne osoby będą robić zakupy w niedrogich sklepikach. W lecie jest popyt na inne towary niż w zimie. Będąc w Unii Europejskiej, otworzyły się przed nami najróżniejsze możliwości – możemy starać się o dotację na założenie własnej działalności gospodarczej i wielu Polaków skorzystało z tej okazji. Szczególnie w małych miastach i miasteczkach kwitnie prywatna inicjatywa osób fizycznych, które przy pomocy Unii Europejskiej zakładają własny biznes.

 

CZYM NAJLEPIEJ HANDLOWAĆ W MAŁYM MIEŚCIE?

Bez wątpienia sklepy i sklepiki spożywcze świetnie mają się w małych, prowincjonalnych miastach i miasteczkach. Oczywiście konkurencję stanowią duże supermarkety, ale wciąż ludzie w małych miasteczkach wolą iść do pobliskiego sklepu spożywczego, gdzie zawsze czeka na nich świeże pieczywo i warzywa znanego pochodzenia. W takich miejscowościach możemy spotkać się z ciekawą formą handlu, jaką jest handel obwoźny. Wówczas przedsiębiorca mający taki sklepik „na czterech kółkach” podjeżdża pod domy klientów o określonych, stałych godzinach i każdy ma możliwość kupić potrzebne artykuły wychodząc jedynie za furtkę swojego domu. Taka forma handlu szczególnie sprawdza się na wsiach i małych miasteczkach, gdzie mieszkańcy muszą pokonywać daleką drogę do najbliższego sklepu.

 

CO STANOWI KLUCZ DO SUKCESU W BIZNESIE?

W małych miastach wciąż popularne i chętnie odwiedzane przez mieszkańców są targowiska i stragany, czyli tzw. handel uliczny. Jeśli mamy możliwość sprzedaży np. własnych warzyw i owoców, wyborów spożywczych lub innych towarów, warto pomyśleć o handlu ulicznym. Wówczas musimy udać się do miejscowego zarządu dróg po pozwolenie na handel uliczny, a dokładniej – po pozwolenie na zajęcie części obszaru drogi. Od niedawna weszły w życie przepisy, które ograniczyły handel uliczny do wyznaczonych miejsc. Władze gminy określają, w jakim miejscu będzie można stawiać stragany uliczne, a postawienie go poza tymi miejscami wyznaczonymi grozi karą grzywny.

 

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ ZAKŁADAJĄC MAŁY BIZNES?

Jeśli wybraliśmy już gałąź gospodarki, w jakiej chcemy się zawodowo poruszać, powinniśmy pamiętać również o przeprowadzaniu systematycznych kursów i szkoleń. Pozwolą nam one na bieżąco śledzić trendy rynkowe i przygotowywać nowe pomysły pod kątem ich popularności. Oczywiście, sukces zapewnią nam innowacyjne, kreatywne pomysły.

Obecnie znaczną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju biura rachunkowe, punkty doradztwa finansowego, biura podróży oraz tak zwane wolne zawody – fotograf lub grafik. Pamiętajmy jednakże, iż im więcej różnych i potrzebnych usług czy towarów nasza firma zaproponuje potencjalnym klientom, tym nasze zyski będą sukcesywnie wzrastać.

 

ZACZNIJMY OD SIEBIE

Ponadto, aby z czasem zacząć zarabiać naprawdę dużo, należy na początek sporo zainwestować. Przede wszystkim zainwestujmy jednak w siebie i swoje wykształcenie oraz dodatkowe umiejętności, dzięki którym prowadzenie firmy będzie dla nas jeszcze łatwiejsze. Podczas przystępowania do otwarcia działalności gospodarczej powinniśmy również liczyć się z tym, że potrzebny nam będzie lokal biurowy. Jednakże, aby obciąć część kosztów, na początek możemy pracować w domu, sprzed własnego komputera.

 

PAMIĘTAJ O REKLAMIE SWOJEJ FIRMY!

Planując założenie dochodowego biznesu nie należy zapominać o jego skutecznym rozreklamowaniu. Powinniśmy wiec założyć firmową stronę internetową oraz stworzyć kilka estetycznych, przyciągających wzrok banerów, które umieścimy w serwisach partnerskich czy portalach społecznościowych. Pamiętajmy również o chwytliwej nazwie przedsiębiorstwa, łatwo wpadającej w ucho i dobrze się kojarzącej, a zapewni nam ona ogromny sukces.

Jeśli uda nam się wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów a tym samym „przebić się” na rynku pracy ciekawym pomysłem, z pewnością nasz biznes okaże się doskonałym sposobem na zarabianie dużych pieniędzy w niedługim czasie.

Powodzenia!

Udostępnij na: