Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak założyć gospodarstwo rybackie? 2018

Jak założyć hodowlę pstrąga?

Obecnie pomysłów na założenie własnego, dobrze prosperującego biznesu znaleźć możemy bardzo wiele, inspirując się chociażby indywidualnymi pasjami czy zainteresowaniami. Jednakże w dobie obecnej globalizacji warto być może postawić przede wszystkim na naturalność i ekologię, zaś będąc równocześnie fanem rekreacyjnego czy też sportowego wędkowania, zdecydować się na przykład na założenie hodowli ryb.

Jak się bowiem okazuje, polskie warunki klimatyczne doskonale sprzyjają zakładaniu naturalnych stawów i zbiorników, niemalże w każdej części kraju, w których z powodzeniem hodować będzie można nasze ulubione bądź najbardziej popularne i dobrze sprzedające się gatunki. Warto zatem wiedzieć, iż w naszym kraju jedną z najbardziej cenionych ryb konsumpcyjnych jest pstrąg.

Planując zatem założenie stawu hodowlanego na początek warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego gatunku pstrąga, który przyniesie nam największe zyski. Dobrym rozwiązaniem bez wątpienia będzie zainwestowanie w narybek tych odmian, cechujących się największymi rozmiarami i wagą. Należą do nich zatem przede wszystkim występujący w naturalnym środowisku pstrąg potokowy, tęczowy i łososiowy.

Przed założeniem własnej hodowli ryb warto będzie także zapoznać się z możliwościami łowienia pstrągów, warunkami ich rozrodu oraz całościowymi kosztami utrzymania stawu. Niezwykle ważnym aspektem podczas planowania założenia własnej hodowli pstrąga będzie również zapoznanie się ze wszelkimi ustawami i aktami prawnymi, regulującymi funkcjonowanie tego rodzaju ekologicznych przedsiębiorstw. Najważniejszym dokumentem w tym przypadku jest bez wątpienia tak zwane prawo wodne.

Po spełnieniu wszelkich wymaganych warunków i założeniu odpowiadającej naszym potrzebom ilości stawów czy sztucznych zbiorników będzie można już przystąpić do hodowania pstrąga. Warto także zawczasu pomyśleć o rynkach zbytu, zapoznając się z lokalnym lub ogólnokrajowym zapotrzebowaniem na tę rybę. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem dla wielu przyszłych hodowców ryb może okazać się także zainwestowanie w suszarnię lub niewielki zakład przetwórstwa, dzięki czemu nasze produkty dłużej zachowają świeżość i z pewnością, w krótkim czasie znajdą wielu nabywców.

Udostępnij na: