Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Porównanie ofert operatorów internetu mobilnego dla firm 2018

Jak wybrać najlepszy internet przenośny dla firmy?

bezprzewodowy internet na laptopieBłyskawiczny rozwój technologii sprawił, że nadawanie i odbieranie informacji stało się dzisiaj dziecinnie proste. Szczególnie dla zabieganych biznesmenów telefonia komórkowa i szybki dostęp do Internetu są niezwykłym udogodnieniem, ponieważ skorzystać z nich można w każdym momencie, nawet z dala od miejsca pracy. Operatorzy prześcigają się zatem w komponowaniu ofert Internetu dla firm, proponując coraz nowocześniejsze i korzystniejsze rozwiązania.Firmy, które poszukują pakietu bezprzewodowego Internetu mogą obecnie zdecydować się na korzystanie z usług jednego z kilku największych operatorów telefonii komórkowej na rynku. Oferty mobilnego Internetu znajdziemy już nie tylko w sieci Play, ale także u operatorów sieci Plus, Orange oraz T-Mobile.

 

WADY I ZALETY MOBILNEGO INTERNETU

Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z Internetu mobilnego, wówczas być może zainteresuje nas możliwość przetestowania modemu (takie rozwiązanie jest obecnie oferowane przez wielu operatorów i cieszy się bardzo dużym uznaniem). W ten sposób możemy wypożyczyć określony modem na kilka dni i samodzielnie przekonać się, jak funkcjonuje taki Internet. Kłopoty z bezprzewodowym Internetem mogą mieć jednak firmy, które swoje siedziby posiadają w głębi budynków. Wówczas warto zapoznać się z mapą nadajników znajdujących się w naszej okolicy (takie mapy można znaleźć na stronach operatorów komórkowych)

Innym rozwiązaniem pozwalającym na korzystanie z Internetu w małej firmie może być także zainstalowanie stacjonarnego bezprzewodowego telefonu bez abonamentu (jest on wówczas tańszy od tradycyjnego). Taka metoda również umożliwia korzystanie z sieci – zarówno w laptopie, jak i na przykład w smartfonie czy innym tego rodzaju urządzeniu. Możliwości jest więc kilka – warto przeanalizować dokładnie każdą z nich.

 

PAKIETY BEZPŁATNEGO INTERNETU

Opracowywane zarówno z myślą o dużych, jak i o mniejszych przedsiębiorstwach. Jeśli jesteśmy posiadaczami małej firmy i na dodatek zależy nam na optymalizacji kosztów, wówczas na pewno powinniśmy dokładnie przemyśleć wybór Internetu. Jednym z najpowszechniej praktykowanych dzisiaj rozwiązań w małych przedsiębiorstwach jest wymiana Internetu na mobilny. Mobilny Internet jest oferowany dzisiaj praktycznie przez każdego operatora, więc z jego wyborem nie powinniśmy mieć większych problemów. Sieć play przykładowo oferuje Internet z notebookiem lub laptopem dla przedsiębiorstw, a podobne oferty posiada również sieć Orange, Plus oraz T-Mobile. Obecnie łącza bezprzewodowe oferowane przez operatorów są w stanie zapewnić naprawdę szybki Internet.Co więcej, taki sygnał można nawet rozdzielić na kilka komputerów, dzięki czemu wszyscy pracownicy będą mogli w tym samym czasie korzystać z dostępu do globalnej sieci.

 

PORÓWNANIE OFERT RÓŻNYCH OPERATORÓW

W sieci Play małe firmy mogą korzystać z Internetu w telefonie dzięki Pakietowi Internet 500 MB z abonamentem w cenie 95 złotych, ponadto przez pierwszy miesiąc za darmo, a koszt wynosi tylko 7 złotych miesięcznie. W cenie abonamentu mamy nielimitowane minuty do wszystkich sieci, SMS-y, MMS-y oraz połączenia stacjonarne. W ofercie dla dużych i średnich firm Internet w telefonie otrzymujemy w cenie abonamentu, niezależnie od jego wysokości. Abonament w ofercie All Inclusive może wynosić jedynie 12,20 zł przy prędkości 512 kb/s, natomiast płacąc 96,75 zł miesięcznie mamy do dyspozycji prędkość transferu 6 Mbit/s.Ponadto możemy wybrać ofertę mobilnego Internetu z modemem lub nawet laptopem.

W Orange przedsiębiorcy mogą skorzystać zarówno z Internetu stacjonarnego, jak i mobilnego. Wybierając mobilny Internet Business Everywhere firmy mogą zyskać nie tylko modemy i routery od złotówki, ale także duże pakiety GB, pakiet minut i SMS-ów oraz 10% rabatu na abonament przy umowie na 36 miesięcy. W zależności od potrzeb można wybrać ofertę z modemem, bez modemu, z tabletem lub zaawansowanym laptopem, można również sprawdzić mobilny Internet korzystając z niego za darmo przez pierwszy miesiąc.

Klienci posiadający abonament telefoniczny w Plusie lub posiadający umowę na abonament w ofercie Internetu mobilnego, podpisując drugą, mogą skorzystać ze specjalnej oferty ze zwiększonymi pakietami GB. W zależności od taryfy ceny abonamentu wahają się od 12,11 złotych do 130 złotych lecz w każdym przypadku klienci otrzymują promocyjny pakiet wynoszący od 0,5 do 40 GB w godzinach od 8 do 24 oraz 50 GB od 24 do 8. W T-mobile klienci biznesowi mają natomiast możliwość negocjowania cen z operatorem.

Udostępnij na: