Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Co jest potrzebne do założenia firmy zajmującej się odśnieżaniem? 2018

Biznes plan firmy odśnieżającej

firma odśnieżanie dachówNa profesjonalne usługi odśnieżania i odladzania – zarówno dachów, jak i placów czy chodników, panuje obecnie spore zapotrzebowanie. Z każdym kolejnym rokiem powstają coraz to nowe firmy zajmujące się wykonywaniem tej trudnej i często również niewdzięcznej pracy. Jakość wykonywanych przez nie zleceń w dużej mierze zależy jednak od odpowiedniego wyszkolenia kadry pracowniczej.

Przy dobrych kwalifikacjach firma odśnieżająca jest w stanie w krótkim czasie przeprowadzić skuteczne usunięcie lodu i śniegu z interesujących nas powierzchni. Korzystając z takich usług w zdecydowanej większości przypadków musimy jednak liczyć się z dość wysokimi cenami…

PRACOWNICY W FIRMIE ODŚNIEŻAJĄCEJ

Zatrudniając się w firmie odśnieżającej, każdy nowy pracownik w pierwszej kolejności musi przejść szereg specjalistycznych szkoleń przygotowujących go do wykonywania zawodu. Na odśnieżaniu dachu, pracując przykładowo od poniedziałku do soboty po 10 do 12 godzin dziennie, taki „odśnieżacz” jest w stanie zarobić nawet do 10 tysięcy złotych miesięcznie (w przypadku samo zatrudnionego). Średnia stawka za jeden dzień pracy wynosi bowiem od 300 złotych w górę! Praca przy odśnieżaniu to niewątpliwie dobry zarobek. Pomijając ryzyko zawodowe (praca na wysokościach), jedyną wadą jest tutaj jednak jej sezonowość .

 

CZY NA USŁUGI ODŚNIEŻANIA POTRZEBNA JEST KONCESJA LUB INNE ZEZWOLENIA?

Zakładając własną działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług odśnieżania wystarczy jedynie złożyć wniosek o wpis do ewidencji gospodarczej do odpowiedniego urzędu w zależności od miejsca zamieszkania (gminy lub miasta). Po weryfikacji i pozytywnym rozpatrzeniu takiego wniosku, istnieje możliwość natychmiastowego podjęcia takiej działalności. Wszelkie dalsze formalności urzędowe można załatwić już w trakcie prowadzenia takiej jednoosobowej firmy.

 

ODŚNIEŻANIE WYMAGANE PRZEPISAMI PRAWA

W zimie po obfitych opadach śniegu, kiedy wszystko dookoła okrywa biały puch, każdy właściciel posesji opracowuje własną strategię odśnieżania. Jeżeli dochodzi do tego jeszcze usuwanie sopli i lodu, w wielu przypadkach musi się on mocno natrudzić, aby szybko i skutecznie pozbyć się zalegającej na dachu i działce pokrywy śnieżno-lodowej.

 

URZĄDZENIA WSPOMAGAJĄCE ODŚNIEŻANIE

Wszystko zależy tutaj oczywiście od powierzchni, jaką ma on w planie „oczyścić”. Jakie metody są więc najskuteczniejsze w walce ze śniegiem i lodem? Oto najpopularniejsze z nich:

 

ODŚNIEŻANIE RĘCZNE

Urządzenia ręczne. Z pomocą przychodzą nam tutaj tradycyjna, poczciwa łopata do odśnieżania, szufla, miotła oraz odkuwacz do lodu. Ta niezwykle prosta metoda doskonale nadaje się do odśnieżania chodników, podwórek czy podjazdów (betonowych lub z kostki). Pozwala na szybkie i skuteczne odśnieżanie bez konieczności używania nowoczesnych maszyn i urządzeń.

 

ODŚNIEŻARKI MECHANICZNE

Urządzenia do odśnieżania mechanicznego. Tutaj do wyboru mamy szeroką gamę odśnieżarek – od elektrycznych po spalinowe (dwu i czterosuwowe), kompaktowe oraz te z napędem hybrydowym. Zdecydowana większość spośród tych nowoczesnych urządzeń doskonale radzi sobie z nawet najbardziej opornym śniegiem i lodem. Dzięki wykorzystaniu wirnika i turbiny, takie urządzenia z łatwością pobierają i wyrzucają zalegającą pokrywę śnieżno-lodową. Każde z nich wyposażone jest ponadto w koła antypoślizgowe.

Maszyny do odśnieżania. To już jedna z najbardziej profesjonalnych metod odśnieżania i odladzania. Najczęściej używanymi maszynami wykorzystywanymi do odśnieżania powierzchni są traktor, traktorek ogrodowy, a także niezwykle popularny ostatnio quad. Do każdego z tych pojazdów przymocowany jest specjalny pług, który za pomocą lemieszy z metalową i gumową listwą, skutecznie usuwa zarówno śnieg, jak i lód, pozostawiając idealnie gładką powierzchnię… do następnego zasypania śniegiem.

Udostępnij na:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *