Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pomoc w otrzymaniu dotacji unijnej na biznes w małym mieście 2018

Dotacje dla polskich firm z funduszy europejskich – co musisz wiedzieć?

dotacje-dla-polskich-firm-z-funduszy-europejskichPolscy przedsiębiorcy już od dawna mogą korzystać z dofinansowań pochodzących ze środków Unii Europejskiej. Sprawdź, jak może zmienić się twoja firma, jeżeli otrzyma takie wsparcie.

W latach 2007–2013 Polska otrzymała ponad 68 mld euro w ramach środków pochodzących z programów unijnych do rozdysponowania między różnymi podmiotami. Jak wynika z licznych podsumowań, udało się wykorzystać ok. 80% tych środków. Przedsiębiorstwa, które otrzymały środki, spożytkowały je na różne cele, np. badania, stworzenie nowych produktów czy opracowanie innowacyjnych usług.

Nie ma wątpliwości, że korzystanie z dotacji unijnych opłaca się polskim przedsiębiorcom. Dzięki otrzymaniu dodatkowych środków, mogą być bardziej konkurencyjni niż dotychczas. Pozyskanie pieniędzy z programów operacyjnych realizowanych przez Unię Europejską przekłada się rozwój firmy, a co za tym idzie, również na tworzenie nowych miejsc pracy. Rozważasz sięgnięcie po środki z unijnych programów? Skorzystaj zatem z pomocy specjalistów.

Czy jest ci potrzebna specjalistyczna pomoc?

Tematyką dotacji zajmuje się wiele firm działających na polskim rynku. Nie jest to przypadek – pozyskanie dotacji wymaga przygotowania wielu dokumentów, których zawartość ma obrazować aktualną sytuację finansową przedsiębiorstwa i jego potencjał. Firmy oferujące przedsiębiorcom pomoc w ubieganiu się o dotacje, najczęściej proponują kompleksową usługę – od zebrania niezbędnych dokumentów po stworzenie np. biznesplanu. Niestety, za swoje usługi sporo sobie liczą. Przedsiębiorca nie ma też żadnej gwarancji, że zostaną mu przyznane środki, o które wnioskował.

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na współpracę z profesjonalistami, która będzie cię kosztować co najmniej kilka tysięcy, ale jesteś zainteresowany pozyskaniem funduszy z programów unijnych, to powinieneś wiedzieć, że bezpłatnie możesz sprawdzić swoje szanse na ich otrzymanie. Jak? Otwierając konto w Idea Banku SA, możesz skorzystać z usługi „Audyt unijny”. Polega ona na analizie twoich szans na otrzymanie takiego wsparcia. Szczegóły znajdziesz na https://www.ideabank.pl/fundusze-europejskie-dotacje-unijne-dla-firm.

Gdzie szukać listy dotacji?

Dotacje unijne są przeznaczone zarówno dla niewielkich, jak i dużych firm. Problem jednak w tym, że środki pieniężne są zarezerwowane wyłącznie dla niektórych branż, co oznacza, że nie każde przedsiębiorstwo może z nich skorzystać. Aktualnie o dofinansowanie mogą starać się firmy działające m.in. w takich branżach, jak: automatyka, zdrowie, żywność, surowce, recycling, przemysł drzewny czy gospodarka niskoemisyjna.

Jeżeli chodzi o maksymalną wartość dotacje, to jest ona uzależniona od wielu czynników, m.in. od województwa, w którym firma ma swoją siedzibę. Listę aktualnie realizowanych programów znajdziesz na tej stronie: https://www.ideabank.pl/dotacje-unijne-fundusze-dla-firm. Mogąc skorzystać z bezpłatnej usługi „Audytu unijnego”, nie powinieneś się wahać – masz niepowtarzalną szansę rozwinąć swoją firmę bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dotacje to jeden z najtańszych sposobów pozwalający podnieść konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Jak złożyć wniosek o audyt unijny?

Posiadasz już rachunek bankowy w Idea Banku SA? A może zdecydowałeś się na otwarcie takiego, aby móc skorzystać właśnie z usługi „Audytu unijnego”? W takim razie powinieneś wiedzieć, jak poprawnie należy to zrobić. Nie jest to wcale trudne – wniosek możesz złożyć zarówno osobiście w dowolnej placówce banku, jak i korzystając z konfiguratora dotacji. To takie proste – tylko kilka kroków dzieli cię od uzyskania dodatkowych środków, dzięki którym twoja firma może osiągnąć miano lidera w branży.

Udostępnij na:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *